Witamina A w produktach Rinozine do nosa

Witamina A w sprayu do nosa Rinozine wzmacnia funkcje ochronne, zapobiega wysuszaniu i skutecznie chroni naskórek przed drobnoustrojami układu oddechowego. Doskonale nadaje się do codziennej higieny jamy nosowej u dorosłych i dzieci.

Witamina A w maści do okolic nosa Rinozine wzmacnia funkcje ochronne naskórka, jest niezbędna do jego właściwej regeneracji i przyspiesza proces gojenia ran oraz podrażnień.

Witamina A — zastosowanie w medycynie

Witamina A zastosowanie w medycynie znalazła dzięki swoim licznym właściwościom. To jedna z najwcześniej odkrytych witamin, znana już w starożytnym Egipcie i Grecji. Wpływa korzystnie na stan skóry, dlatego stosowana jest zarówno w dermatologii, jak i kosmetyce.

  • Witamina A — właściwości: zwiększa elastyczność naskórka, wpływa na równomierne rozłożenie melaniny w naskórku, przyspiesza odnowę naskórka, wzmacnia jego funkcję ochronną i zmniejsza utratę wody ze skóry.

Witamina A — działanie w produktach Rinozine

Działanie witaminy A w sprayu do okolic nosa Rinozine wspiera codzienną higienę i pielęgnację. Pomaga utrzymać prawidłowy poziom nawilżenia naskórka u osób, które szczególnie narażone są na przesuszenia i podrażnienia wynikające z częstego ocierania nosa (np. podczas kataru) czy przebywających w niesprzyjającym środowisku (np. klimatyzowane pomieszczenia).

Działanie witaminy A w maści do nosa Rinozine przyspiesza gojenie ran i podrażnień. Zmiękcza i uelastycznia naskórek. Sprzyja w zachowaniu naturalnych funkcji ochronnych naskórka.

  • Działanie witaminy A: wpływa na wydzielanie czynników transkrypcyjnych i czynników wzrostu, odpowiada za proliferację komórek warstwy żywej naskórka.

Witamina A — przeciwwskazania:

  • witamina A jest niezbędna organizmowi, ale spożywanie jej w nadmiernych ilościach może prowadzić do hiperwitaminozy. W przypadku preparatów zewnętrznych nie stanowi zagrożenia dla zdrowia.