Panthenol w maści do okolic nosa Rinozine

Panthenol w maści do okolic nosa Rinozine wspiera skuteczną regenerację uszkodzonych tkanek. Pozwala przywrócić skórze gładkość, elastyczność i miękkość.

Panthenol do nosa zalecany jest szczególnie podczas występujących dolegliwości, takich jak katar, nieżyt nosa, zapalenie zatok czy alergie. Działa łagodząco na podrażnienia naskórka powstałe w wyniku mechanicznego oczyszczania nosa.

Panthenol — zastosowanie w medycynie

Prowitamina B5, czyli właśnie panthenol, zastosowanie w medycynie znalazła głównie ze względu na możliwość bardzo szybkiego przenikania przez naskórek do skóry właściwej, gdzie znakomicie wiąże wilgoć i przeciwdziała jej utracie.

  • Pentanol — właściwości: składnik aktywny, substancja łagodząca i gojąca w postaci gęstego, przezroczystego, lepkiego płynu.

Panthenol — działanie w maści do nosa Rinozine

Aktywne działanie panthenolu w maści do nosa Rinozine pomaga przyspieszyć gojenie mikro- i makrouszkodzeń naskórka. Jednocześnie łagodzi powstałe podrażnienia, nawilża skórę oraz przywraca jej gładkość, miękkość i elastyczność. To właśnie ze względu na właściwości panthenolu maść szybko się wchłania, jest łatwa w rozprowadzeniu i działa niezwykle szybko.

  • Panthenol — działanie: łatwo się wchłania, nawilża, nadaje skórze miękkości i elastyczności, działa kojąco i regenerująco, poprawia barierę lipidową naskórka.

Panthenol — przeciwwskazania:

  • nadwrażliwość na działanie składnika.
  • nie należy stosować panthenol do oczu.