Olejek eukaliptusowy w sprayu do nosa Rinozine

Olejek eukaliptusowy w sprayu do nosa Rinozine łagodzi podrażnienia i ułatwia oddychanie, dlatego świetnie nadaje się do codziennej higieny jamy nosowej. To naturalny ekstrakt o delikatnym, a jednocześnie skutecznym działaniu. Mogą go stosować zarówno dorośli, jak i dzieci.

Olejek eukaliptusowy do nosa polecany jest szczególnie w okresie przeziębienia, nieżytu nosa czy zapalenia zatok. Działa kojąco na błony śluzowe, pomaga udrożnić i oczyścić jamy nosowe.

Olejek eukaliptusowy — zastosowanie w medycynie

Olejek eukaliptusowy zastosowanie w medycynie znalazł już wieki temu. Był składnikiem wielu preparatów i naturalnych mikstur używanych pomocniczo w celu złagodzenia dolegliwości górnych dróg oddechowych czy stanów chorobowych skóry. Powszechnie stosowany jest w aromaterapii dla polepszenia ogólnego samopoczucia organizmu.

Olejek eukaliptusowy właściwości zawdzięcza przede wszystkim eukaliptolowi (znanemu też pod nazwą cyneol), seskwiterpenom i monoterpenom.

Olejek eukaliptusowy — działanie w sprayu do nosa Rinozine

Olejek eukaliptusowy w sprayu do nosa Rinozine jest jednym z kluczowych składników pomagającym w codziennej higienie i pielęgnacji jamy nosowej.

  • Olejek eukaliptusowy — działanie: łagodząco na podrażnienia, oczyszczająco, ochronnie dla naskórka i błon śluzowych, kojąco.

Olejek eukaliptusowy na katar ułatwia oczyszczenie jam nosowych z przykrej wydzieliny i pomaga przywrócić prawidłowe funkcje błon śluzowych. Olejek eukaliptusowy na zatoki może łagodzić dolegliwości wywołane stanem zapalnym.

Olejek eukaliptusowy — przeciwwskazania:

  • nie należy stosować olejku eukaliptusowego doustnie, szczególnie w dużych ilościach.
  • należy zaniechać stosowania olejku w przypadku wystąpienia jakiejkolwiek nadwrażliwości.