Glicerol do nosa w produktach Rinozine

Glicerol do nosa w produktach Rinozine odpowiada za odpowiednią lepkość preparatu, dzięki czemu dłużej utrzymuje się na błonie śluzowej w miejscu rozpylenia. Unikamy w ten sposób przykrego kapania z nosa, a jednocześnie wszystkie inne składniki o właściwościach nawilżających i regenerujących mają szansę skutecznie wniknąć w śluzówkę. Glicerol w maści do okolic nosa Rinozine wykazuje łagodne działanie przeciwzapalne i nawilżające, dzięki czemu korzystnie wpływa na naskórek, kojąc podrażnienia.

Glicerol do nosa w produktach Rinozine jest bezpieczny i delikatny, dlatego może być stosowany zarówno u dorosłych, jak i dzieci podczas codziennych zabiegów higienicznych, skutecznie pomagając we właściwym czyszczeniu. Glicerol na katar pomaga udrożnić jamy nosowe, usprawnia proces wnikania innych substancji czynnych oraz poprawia komfort oddychania.

Glicerol — zastosowanie w medycynie

Zastosowanie glicerolu w medycynie jest niezwykle szerokie. Podawany jest przy zaparciach, wysokim ciśnieniu wewnątrzgałkowym, a także zewnętrznie — w celu zmiękczenia woskowiny oraz przy nadmiernym rogowaceniu i pękaniu naskórka. Bardzo szybko się wchłania, działa łagodnie przeciwzapalnie i bakteriostatycznie.

Glicerol — działanie w produktach Rinozine

  • Działanie glicerolu w sprayu do okolic nosa Ronozine sprawia, że preparat jest znacznie bardziej lepki niż tradycyjne wody morskie, dlatego dłużej pozostaje w błonie śluzowej w miejscu rozpylenia.
  • Działanie glicerolu w maści do nosa Rinozine zwiększa skuteczność pozostałych składników preparatu, sprzyjając intensywnemu nawilżaniu i odżywianiu naskórka.

Glicerol — przeciwwskazania do stosowania preparatów zawierających składnik:

  • nadwrażliwość na glicerol
  • ostra niewydolność nerek