Składniki

Glicerol

Glicerol zapewnia lepkość, dzięki czemu preparat dłużej utrzymuje się na błonie śluzowej w miejscu rozpylenia, co zapobiega kłopotliwemu kapaniu z nosa. Posiada łagodne działanie przeciwzapalne oraz nawilżające.

Wyciąg z aloesu

Aloes wspomaga i przyspiesza gojenie się ran, ponieważ zawarty w nim miąższ wykazuje działanie antyseptyczne – łagodzi ból, opuchnięcie, swędzenie. Ponadto aloes posiada właściwości nawilżające oraz bakteriobójcze.

Gulf Stream Sea Water®

Gulf Stream Sea Water® jest naturalnym roztworem soli morskiej wraz z cennymi minerałami. Badania mikrobiologiczne potwierdziły, że zawarta w wodzie morskiej sól jest bezpieczna nie tylko dla dorosłych, ale także dla dzieci, ponieważ nie zawiera substancji podrażniających receptory mieszczące się w jamie nosowej, a pomaga odtworzyć naturalne nawilżenie błony śluzowej.
Woda morska oczyszcza nos z bakterii, wirusów, alergenów i zanieczyszczeń, które dostają się do organizmu wraz z wdychanym powietrzem, co pozwala przeciwdziałać infekcjom, a także nawilża jamę nosową, zapewnia odpowiednie środowisko błon śluzowych, łagodzi podrażnienia i przekrwienia.

Witamina A

Witamina A wpływa na wydzielanie czynników transkrypcyjnych i czynników wzrostu. Jest odpowiedzialna za proliferację komórek warstwy żywej naskórka. Przyspiesza gojenie i regenerację naskórka oraz chroni przed drobnoustrojami nabłonek układu oddechowego.

Prowitamina B5

Prowitamina B5, znana także jako panthenol, przyspiesza procesy gojenia mikro- i makrouszkodzeń naskórka. Łagodzi przy tym podrażnienia i nawilża skórę, dzięki czemu pozwala przywrócić jej gładkość i elastyczność. Ułatwia rozprowadzenie preparatu i szybko się wchłania.