RINOZINE AQUA

RINOZINE AQUA

Spray do nosa z kwasem hialuronowym

RINOZINE AQUA Z KWASEM HIALURONOWYM jest izotonicznym roztworem soli morskiej Gulf Stream Sea Water® wraz z cennymi minerałami, wzbogaconym o wyciąg z aloesu oraz kwas hialuronowy. Jest preparatem przeznaczonym do codziennej higieny w celu utrzymania prawidłowych funkcji nosa oraz do nawilżenia błon śluzowych nosa, zarówno przy nieżycie wywołanym przez infekcję, jak i alergię. Jest także znakomitym rozwiązaniem dla osób cierpiących na powracające wysuszenie śluzówki nosa, wywołane różnymi przyczynami (m.in.: przez klimatyzowane, zadymione, i wysuszone pomieszczenia), a także jako uzupełnienie terapii z zastosowaniem kropli hamujących katar.

Izotniczny roztwór soli morskiej rozrzedza gęstą wydzieliną i przynosi ulgę śluzówce nosa. Wypłukuje z nosa kurz i alergeny oraz ułatwia swobodne oddychanie. Kwas hialuronowy intensywnie nawilża i regeneruje śluzówkę nosa. Wyciąg z aloesu ma właściwości gojące i nawilżające. Regularne stosowanie produktu poprawia nawilżenie śluzówki nosa, co zapobiega infekcjom bakteryjnym, wirusowym oraz alergiom.

Skład:

Naturalna sól Gulf Stream Sea Water®, wyciąg z aloesu, hialuronian sodu, wersenian disodowy, chlorek benzalkoniowy, woda oczyszczona.


Wskazania:
  • intensywne nawilżenie i regeneracja błon śluzowych nosa,
  • w stanach nawracającego wysuszenia śluzówki nosa,
  • łagodząco w czasie podrażnienia śluzówki nosa w stanach infekcji i alergii,
  • codzienna higiena i utrzymanie prawidłowych funkcji nosa.

Przeciwwskazania:

Przeciwwskazania sprayu do nosa Rinozine Aqua z kwasem hialuronowym dotyczą osób, które wykazują nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu. W takich przypadkach należy zaniechać stosowania produktu. Przeciwwskazania aerozolu do nosa Rinozine Aqua z kwasem hialuronowym, a także informacja o składzie znajdują się w ulotce dołączonej do preparatu.


Zastosowanie:

Zastosowanie Rinozine Aqua z kwasem hialuronowym w sprayu do nosa zalecane jest w codziennej higienie nosa. Sprzyja regularnemu oczyszczaniu jam nosowych i utrzymaniu prawidłowych funkcji nosa. Nawilża i wspomaga naturalną regenerację błon śluzowych. Preparat szczególnie rekomendowany jest osobom, które narażone są na częste i intensywne wysuszanie śluzówki (np. poprzez wielogodzinne przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach). Jest to również środek wspomagający regenerację podczas dolegliwości wywołanych przez nieżyt nosa oraz uzupełnienie terapii z zastosowaniem kropli hamujących katar.

Zastosowanie aerozolu Rinozine Aqua z kwasem hialuronowym polega na aplikacji preparatu do każdego otworu nosowego:

  • u dorosłych: 1-3 dawki do każdego otworu nosowego 2-3 razy dziennie
  • u dzieci i niemowląt powyżej 6. miesiąca życia: 1-2 dawki do każdego otworu nosowego 2-3 razy dziennie

Aplikacja preparatu jest bardzo łatwa. Wystarczy zdjąć kapturek ochronny, wprowadzić aplikator do nosa i nacisnąć obustronnie jego podstawę. Po każdym użyciu należy oczyścić aplikator. Przed pierwszym zastosowaniem trzeba kilkakrotnie nacisnąć aplikator.


Działanie:

Działanie Rinozine Aqua z kwasem hialuronowym w sprayu do nosa opiera się na naturalnych właściwościach soli morskiej. Pomaga ona rozrzedzić gęstą wydzielinę i oczyścić jamę nosową, eliminując dyskomfort spowodowany uczuciem zatkanego nosa. Kwas hialuronowy działa nawilżająco, co sprzyja regeneracji błony śluzowej. Wyciąg z aloesu przynosi ulgę i wspiera naturalne procesy gojenia podrażnień.

Działanie Aerozolu Rinozine Aqua z kwasem hialuronowym jest łagodne, bezpieczne, a jednocześnie skuteczne. Zaleca się stosowanie preparatu szczególnie u osób, które są narażone na infekcje oraz częste wysuszanie i podrażnienia śluzówki nosa.