Higiena nosa

Higiena nosa

Higiena nosa powinna być nawykiem tak jak codzienne mycie zębów. Niestety bardzo często jest bagatelizowana, co może prowadzić do podrażnień, suchości, a nawet infekcji i obrzęku nosa. Właściwe oczyszczanie jam nosowych ma bezpośredni wpływ na zdrowie. Nos pozwala nam swobodnie oddychać, rozpoznawać zapachy i smaki, a także chroni organizm przed chorobami. Warto więc stosownie o niego zadbać!

 

Higiena nosa — Jak na co dzień oczyszczać nos?

Higiena nosa polega nie tylko na oczyszczaniu jam nosowych, ale również odpowiednim nawilżaniu i odżywianiu błon śluzowych. Wraz z wdychanym powietrzem do jamy nosowej przedostają się liczne zanieczyszczenia, kurz, pyłki, drobinki różnorodnych substancji, a także drobnoustroje chorobotwórcze. Osadzają się na błonach śluzowych, wpływając niekorzystnie na ich strukturę. Gdy zapominamy o odpowiednim oczyszczaniu i nawilżaniu śluzówki, przyczyniamy się do powstawania przykrych dolegliwości, takich jak suchość w nosie, podrażnienia, a nawet stany zapalne.

Higiena jamy nosowej wspiera zdrowie całego organizmu. Pielęgnacja nosa ma szczególne znaczenie, gdy śluzówka jest podrażniona. Należy zabiegać o jej prawidłową regenerację, stosując odpowiednie preparaty zawierające witaminę A, D-panthenol lub kwas hialuronowy.

Oczyszczanie nosa powinno przebiegać spokojnie i delikatnie. Czynności higienicznych nie należy wykonywać zbyt intensywnie. Nie można przy tym wprowadzać głęboko do wnętrza nosa przedmiotów takich jak np. patyczki higieniczne.

Oczyszczanie jamy nosowej wykonuje się np. przy użyciu preparatów w aerozolu, wykazujących dodatkowo właściwości nawilżająco-regenerujące. W przypadku zalegającej wydzieliny trzeba dokładnie wydmuchać nos w celu jej usunięcia.

 

Jak dbać o higienę nosa?

Prawidłowa higiena jamy nosowej jest ważna każdego dnia, ale szczególne znacznie ma podczas różnorodnych dolegliwości, spowodowanych nieżytem nosa, obrzękami czy podrażnieniami. Sprawdź, jak to robić łatwo, szybko, a co najważniejsze — skutecznie!

 

Jak dbać o higienę nosa na co dzień?

Na co dzień powinniśmy przede wszystkim zabiegać o prawidłowe oczyszczanie każdej jamy nosowej, poprzez wydmuchiwanie wszystkich zanieczyszczeń i drobnoustrojów z wnętrza nosa. Osoby, które często skarżą się na podrażnienia i suchość w jamie nosowej, powinny dodatkowo nawilżać ją i odżywiać poprzez używanie preparatów odżywczych, regenerujących i chroniących przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych.

 

Jak dbać o higienę jamy nosowej podczas dolegliwości?

Jeśli występuje u ciebie nieżyt nosa, katar, obrzęki, podrażnienia, nadmierne wysuszenie błony śluzowej lub nawet rany, koniecznie powinieneś podjąć stosowne działania, polegające zarówno na oczyszczaniu, jak i nawilżaniu, odżywianiu i wzmacnianiu śluzówki i naskórka. Konieczne będzie zastosowanie preparatów w sprayu lub specjalnych maści, które pomogą złagodzić dolegliwości i przyspieszyć wyeliminowanie przykrych objawów.

 

Jak wykorzystać produkty Rinozine w codziennej higienie jamy nosowej

Jeśli chcesz dbać o swój nos łatwo, szybko i skutecznie, zastosuj preparaty Rinozine w codziennej higienie jamy nosowej.

  • Do codziennej higieny nosa zalecany jest Rinozine Aqua spray do nosa. Pozwoli ci skutecznie oczyścić nos z wszystkich zanieczyszczeń i drobnoustrojów, które przedostają się każdego dnia do organizmu wraz z wdychanym powietrzem. Dodatkowo wspiera naturalne funkcje błony śluzowej.
  • Jeśli chcesz oczyścić jamy nosowe, a jednocześnie pojawiają się w nich podrażnienia, obrzęki lub przekrwienia, sięgnij po Rinozine Aqua spray do nosa z aloesem, wzbogacony naturalnymi ekstraktami roślinnymi.
  • Chcesz dbać o higienę, ale śluzówka twojego nosa jest sucha i podrażniona? Ulgę przyniesie Rinozine Aqua Spray do nosa z kwasem hialuronowym, który wpływa na regenerację błon śluzowych nosa i łagodzi podrażnienia w stanach infekcji i alergii. Pomaga w utrzymaniu prawidłowych funkcji nosa i jest świetnym uzupełnieniem terapii z zastosowaniem kropli hamujących katar.
  • Nos już skutecznie oczyszczony i nawilżony za sprawą sprayu do nosa Rinozine, ale ty borykasz się z problemem wysuszonego, ściągniętego i podrażnionego naskórka wokół nosa. Jak temu zaradzić? W miejsce uczucia dyskomfortu wmasuj maść nawilżająco-regenerującą do okolic nosa Rinozine.